Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výška: Do 170 cm.
Zbarvení: Existují ve všech základních barvách.

Zajimavé údaje: Zakladatelé chovu anglického plnokrevníka jsou tři hřebci arabského původu, kteří byli odvezeni do Anglie v 17. a 18. století. Jejich zvučná jsména znějí: Byerley Turk, Darley Arabian a Godolphin Barb. Tito hřebci byli kříženi s domácími dostihovými klisnami. Jejich potomci vykazovali takové schopnosti, že jejich popularita dostihů úchvatně stoupala. Dostihové závodiště v Newmarketu a v Ascotu jsou přímým výsledkem stoupající popularity. Kůň se může nazývat plnokrevníkem pouze tehdy, pokud všichni jeho předkové pocházejí z koní, kteří jsou zapsáni v hlavní plemené knize -- General Studbook -- v Anglii. Plnokrevníci se používají všude na světě ke zlepšení a zušlechťování různých plemen.
...
Angličtí plnokrevníci jsou známí svou odvážnou, bojovou a aktivní povahou.
Všeobecně je plnokrevník ušlechtilý, elegantně stavěný kůň. Tělo je svalnaté, silné, a přesto jemné. Hlava je ušlechtilá s rovným profilem a s bystrým okem. Dlouhý krk je mírně klenutý a přechází ve výrazný kohoutek. Hřbet je kratší a pevný. Záď je silná a bývá rovná nebo mírně sražená. Končetiny jsou suché a výborně stavěné. Pod jemnou kůží jsou zřetelně znát cévy, srst je hedvábně jemná.
Anglický plnokrevník je známý svou výkoností v dostihovém sportu. Mimo to je toto plemeno vhodné i pro drezuru, skokové ježdění i pro lov.
Díky stavbě těla má anglický plnokrevník prostorný krok, prostorný a plochý klus a vynikající cvalové a skokové schopnosti. Anglický plnokrevník je nejrychlejší ze všech plemen.

Obrázek “http://www.watani.cz/fidzi1.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Anglický plnokrevník

(E..., 21. 7. 2009 14:17)

JE kwwwwwááááásnej